Energy Guard

Energy Guard - optymalizacja urządzeń elektrycznych (Korea Południowa, 2019)

Energy Guard, to system dopasowujący liczbę włączonych urządzeń elektrycznych do liczby użytkowników. Czterech uczniów szkoły Busan Computer High School: Lee Jihong, Kim Eundong, Kim Jidong i Lee Seungyun opracowało Energy Guard, aby zoptymalizować zużycie energii elektrycznej w pomieszczeniach takich jak sale lekcyjne w zależności od liczby osób korzystających ze znajdujących się w nich urządzeń np. komputerów, klimatyzatorów.

Mechanizm działania Energy Guard

System wykorzystuje algorytm AI łączący komputer i kamerę internetową z komputerowym systemem wizyjnym i odpowiednio dobraną analityką do monitorowania liczby osób przebywających w sali lekcyjnej. Jeśli użytkownicy opuszczą salę, zostawiając włączone urządzenia elektroniczne, Energy Guard rozpocznie proces wyłączania uruchomionego sprzętu np. komputerów, oświetlenia oraz klimatyzacji.

System jest testowany w szkolnym laboratorium komputerowym. Po zakończeniu pilotażu, Energy Guard zostanie wprowadzony we wszystkich salach lekcyjnych w szkole.