Uczestnicy warsztatów siedzą przy komputerach

Sztuczna Inteligencja w Szkołach w murach PCSS – Warsztaty dla nauczycieli

14 i 15 kwietnia w CBPIO kilkudziesięcioosobowa grupa nauczycieli związana z projektami AI for Youth i AI for Future Workforce spotkała się z przedstawicielami firmy Intel oraz trenerami PCSS. Podczas dwudniowych warsztatów wypełnionych praktycznymi zadaniami nauczyciele podnosili swe kompetencje w zakresie Sztucznej Inteligencji. Wymieniali się także doświadczeniami dotyczącymi pracy z uczniami opartej o ww. projekty.

W przerwach od wytężonej pracy uczestnicy spotkania zwiedzili serwerownie i Centrum Zarządzania w CBPIO. Zwieńczeniem pierwszego dnia warsztatów była wspólna kolacja, podczas której wymieniono pomysły dotyczące dalszego rozwoju programu sygnowanego przez firmę Intel.

Zespół PCSS pozostaje w stałym kontakcie z nauczycielami i wspólnie z nimi realizuje założenia programu wyznaczone przez firmę Intel.