Wystartował kurs rozszerzający

Dotychczas nauczyciele i uczniowie poznali dwa z czterech bloków tematycznych Programu AI for Youth, tj. Inspirację i Zdobywanie. Czas na blok III – Doświadczanie oraz blok IV – Wzmacnianie!

Od 9 maja nauczyciele i wybrani uczniowie pogłębiają swoją wiedzę i umiejętności z zakresu sztucznej inteligencji. Podczas cotygodniowych warsztatów z trenerami swoją uwagę koncentrować będą na trzech obszarach AI:

• danych (ang. Data),
  • przetwarzaniu języka naturalnego (ang. Natural Language Processing, NLP),
  • widzeniu komputerowym (ang. Computer Vision, CV).

Uczestnicy kursu będą rozwijać swoje umiejętności programistyczne, aby z łatwością wykorzystywać możliwości sztucznej inteligencji w rozwiązywaniu problemów społecznych.

Tematyka kursu rozszerzającego przygotuje uczniów do pracy nad własnymi projektami, w których AI zostanie wykorzystana do rozwiązania lokalnych lub globalnych wyzwań wynikających z Celów Zrównoważonego Rozwoju.