Sukces polskiej reprezentacji AI4Youth na świecie

To ważny tydzień dla Polski, dla programu AI4Youth, dla lokalnych społeczności i popularyzacji AI4Youth. Podczas odbywającego Intel® AI Global Impact Festival 2023 firma Intel ogłosiła zwycięzców prestiżowych nagród. TOP Global Awards zdobyli Maciej Jałocha (AI Impact Creators category) and Edyta Kowalska (AI Impact Shapers category).

Wydarzenie to, które co roku przyciąga przyszłych programistów i nauczycieli z całego świata, poświęcone było rozwiązywaniu rzeczywistych problemów za pomocą sztucznej inteligencji (AI) przy wsparciu decydentów i liderów akademickich. Dwa polskie talenty, Maciej Jałocha (kategoria AI Impact Creators) i Edyta Kowalska (kategoria AI Impact Shapers), zdobyli najważniejsze wyróżnienia festiwalu – TOP Global Awards. Ich ogromny wkład i poświęcenie w dziedzinie sztucznej inteligencji zyskały uznanie na całym świecie.

Co jeszcze bardziej podkreśla ich wyjątkowość, Maciej Jałocha i Edyta Kowalska stali się jedynymi europejskimi uczniami i nauczycielami, którzy w tegorocznym konkursie zdobyli Globalne nagrody! Ich osiągnięcia stanowią inspirację dla wszystkich, dając wyraźny sygnał, że Polacy są i mogą być światowymi liderami w dziedzinie AI.

Festiwal „Wzbogacanie życia innowacjami AI” skupił uczniów z 26 krajów, którzy prezentowali innowacyjne projekty AI, dążąc do stworzenia bardziej dostępnego i odpowiedzialnego świata cyfrowego. Program wydarzeń Intela koncentrował się na budowaniu gotowości cyfrowej dla wszystkich studentów i celebrowaniu innowacji AI, które napędzają integrację, dostępność i odpowiedzialny wpływ.

Jesteśmy dumni z naszych laureatów i wierzymy, że ich sukcesy stanowią inspirację dla młodych umysłów na całym świecie. Gratulacje Maciejowi i Edycie!

Więcej informacji o finalistach i festiwalu